700 TL ve ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA !
MAİL ORDER ÖDEMELERİNİZDE PEŞİN FİYATINA 4 AYA VARAN TAKSİT ! MAİL ORDER ÖDEMELERİNİZDE PEŞİN FİYATINA 4 AYA VARAN TAKSİT ! MAİL ORDER ÖDEMELERİNİZDE PEŞİN FİYATINA 4 AYA VARAN TAKSİT ! MAİL ORDER ÖDEMELERİNİZDE PEŞİN FİYATINA 4 AYA VARAN TAKSİT !

Kış Öncesi ve Sonrası İlaçlama Makinelerinde Genel Temizlik Nasıl Olmalı ?

Tarih: 09.03.2024 13:00
Kış Öncesi ve Sonrası İlaçlama Makinelerinde Genel Temizlik Nasıl Olmalı ?
ZiraiParça Akademi
 

Kış Öncesi ve Sonrası
İlaçlama Makinelerinde Genel Temizlik Nasıl Olmalı ?


Ziraiparça.com olarak, ilaçlama sezonuna hazırlık süreci ilaçlama pompalarının bakımının değerlendirilmesi yapılıyor. Özellikle kış aylarında ayrıntıların donma olayları, pompanın su içinde kalmasıyla ilgili olabilir. Bu nedenle ilaçlama pompalarının bakımı ve temizliği yeni sezonun başlaması ile önemlidir. Ertelemeden yapılmayan bakım ve temizlik işlemleri, ilaçlama işlemi ekonomik kayıplara yol açabilir.

İlaçlama pompalarının temizliği için ilk adım, dış yüzeyin temizlenmesidir. Daha sonra herhangi bir sızıntı olup olmadığının kontrol edilmesi önemlidir. Pompanızda sızıntı varsa parça değişimi veya tamiri yapılabilir.
Sızıntılar ek geliyorsa, parça değişimi ve sağlıklı çözüm olacaktır. İlaçlama makinesi pompa sızıntıları sırasında, sızıntı olup olmadığını kontrol etmek için makine çalıştırılabilir. Kullanım süresi tamamlanan pompaların ek parçaları da değiştirilmelidir.

İlaçlama pompasının temizliği sırasında, makine içinde bulunan ilacın ve eğer makine benzinli ise yakıtın boşaltılması önemlidir. Temizlik sırasında yakıtın ve ilacın korozyona uğrattığı ekipmanların parçalanması, ilaçlama makinesinin sorunsuz çalışmasını engelleyebilir. Ayrıca mevcutsa ilaçlama makinesinin karbüratör ve membran temizliği de yapılmalıdır. Detaylı temizlik veya yakıt,yağ değişimi konusunda üretici firma tarafından destek alınması gerekir.
İlaçlama makinelerinin içinde biriken ilaç kalıntılarının temizliği kesinlikle ihmal edilmemelidir. Makine tutulurken, motor kısmı veya ilaç dolu depo kısmı bir bezle örtülerek toz, toprak veya canlıların girmesi engellenmelidir. Bu şekilde, ilaçlama makinesi daha sağlıklı ve verimli olacaktır.

Ziraiparça.com olarak, ilaçlama pompalarının verimli ve uzun ömürlü bir şekilde çalışması için gerekli olan tüm bakım ve temizlik hizmetleri sunmaktan mutluluk sağlar. parçaların dağıtım ve yönetimlerindeki başarılarını desteklemek için bir aradayız.


Blog kapak fotoğrafımız AI Teknolojisi sayesinde yapay zeka tarafından oluşturulmuştur.
İlgili Ürünler
Hemen tıkla , WhatsApp'tan bizimle iletişime geç !
Yükleniyor...